fbpx
redaksiyon

Akademik Çeviri

AKADEMİK ÇEVİRİ HİZMETLERİMİZ

Akademik Çeviri

Akademik çeviri, çok geniş kapsamlı bir iş sahası olduğu için, UniTranslate olarak bu sahayı en küçük alanlara ayırıp; proje, belge ve çalışmalarınızı, ilgili alana hakim editörler ile yürütmekteyiz. Siz akademik kariyer basamaklarını çıkarken de UniTranslate sizinle birlikte. Doktora ve uzmanlık tezi, bilimsel makale ve yayın çeviri hizmetlerimizle, siz tamamen çalışmanıza odaklanırken, biz de metinlerinizi, akademik çeviri editörlerimiz ile hedef dile çeviriyoruz. Siz de akademik çeviri ve akademik redaksiyon hizmetlerinizi UniTranslate ile tamamlayıp, Google Scholar‘daki yerinizi hemen alın. Çalışmanızın gizliliği bizim için de önemlidir. Bu yüzden akademik çeviri veya akademik redaksiyon işlemi uygulanan çalışmanızın gizliliği tarafımızca gözetilmektedir.

Neden UniTranslate Akademik Çeviri?

Süreçlerimiz tamamen çift körleme yöntemi ile ilerlemektedir. Çeviri için atanan akademisyen editör çalışmanızı tamamladıktan sonra, makale alanına uygun editörümüz, çalışmanızın son okumasını yapmakta ve çalışmanız teslim edilmektedir. Yani akademik çevirilerin tamamı çift kontrollü olarak size teslim edilmektedir.

Makaleniz, şirketimizin gizlilik politikası gereğince koruma altındadır. Böylelikle eseriniz UniTranslate akademik çeviri editörleri dışındaki 3. şahıslarla asla paylaşılmamaktadır.

Akademik çeviri editörlerimizin tamamı deneyimli akademisyenlerden oluşmaktadır. Makalenin konu alanına ve terminolojiye hakim editör, çeviri ve redaksiyon hizmetlerini gerçekleştirir.

Makale çeviri ve redaksiyon projeleri, planlanan zamanda teslim edilir. İş yoğunluğunun yaşandığı durumlarda, projeye başlamadan size teslim süresi belirtilir ve onaylandığında belirlenen teslim süresine uyulur. Böylece gerçek dışı bahanelerle karşı karşıya kalmazsınız.

Çeviri kalitesi en üst seviyede tutulup, buna bağlı olarak ücret tablosu oluşturulmaktadır. Editörlerimiz öncelikle kaynak dildeki anlatım bozukluklarını belirler. Orijinal metindeki anlatım bozuklukları varsa düzeltilerek araştırmacının görebilmesi için dosya üzerinde işaretlenir. Gerek gördüğü takdirde, araştırmacılardan kaynakça talep ederek, terminoloji ve literatür tarayıp, düzenlemeler yapmaktadır. Bu titiz çalışmalar sonucunda, UniTranslate size kaliteli çeviriyi sunmaktadır. Kampanya ve indirimlerden haberdar olmak için UniTranslate Facebook sayfamızı buraya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Akademik çeviri ve akademik redaksiyon hizmetleri ile ilgili hemen ücretsiz teklif almak için tıklayınız.

REDAKSİYON HİZMETLERİMİZ

 • COPY-EDITING

  Çevirisi yapılmış akademik makale ve metinleriniz, editörlerimiz tarafından dilin doğru kullanım düzeyine göre değerlendirilerek, çift kontrollü veya ileri seviye redaksiyon yapılır. Eseriniz dil bilgisi hataları, anlatım bozuklukları ve yazım yanlışlarından arındırılıp; syntax (söz dizimi), noktalama işaretleri ve tüm dil kuralları göz önünde bulundurularak dil açısından kusursuz hale getirilir.

 • PROOFREADING

  Alanına hakim tercümanımız tarafından çevirisi yapılan makaleniz, sonraki aşamada copyediting hizmetiyle dil hataları giderilerek, yayından önceki son aşama olan proofreading hizmetine tabi tutulur. Böylelikle akademik çeviri basamaklarının son kontrolleri yapılarak, dilsel kalitesi en üst seviyeye erişmesi sağlanır.

 • CONTENT EDITING

  Akademik çeviri editörümüz, makaledeki bazı cümle veya paragrafları yeniden yazabilmektedir. Makaledeki belirgin hataları giderebilir ancak asıl amacı, belgenin mantıklı olmasını sağlamak, sözcük dağarcığını azaltmak ve belirsizlikleri netleştirmek için uzmanlık ve sezgilerini kullanmaktır.

 • PARAPHRASING

  Metniniz orijinal anlam ve bütünlüğü bozulmadan; farklı kelime, tümce ve cümleler kullanılarak yeniden yazılmaktadır. Synonym (eş anlam), kelime değerleri ve  dilsel alan gibi anlam bilim kurallarına uyularak yazılması gerektiği için, redaksiyon ileri düzey İngilizce yeterliliğine sahip editörlerimiz tarafından yapılmaktadır.

 • DOKTORA TEZ ÖZETİ ÇEVİRİSİ

 • UZMANLIK TEZ ÖZET ÇEVİRİSİ

 • BİLİMSEL MAKALE ÇEVİRİSİ

 • Y. LİSANS TEZ ÖZETİ ÇEVİRİSİ

 • SUNUM ÇEVİRİSİ

 • BİTİRME TEZİ VE RAPOR ÇEVİRİSİ